Bir Oteldeki Gevşek Mobilya Ve Sabit Mobilya Arasındaki Fark

April 22, 2022

hakkında en son şirket haberleri Bir Oteldeki Gevşek Mobilya Ve Sabit Mobilya Arasındaki Fark

Bir otel içini dekore etmek için çok şey yapılır.Otel dekorasyonu ile uğraşan arkadaşlar, iyi donanımlı bir otelin çok çeşitli mobilyalara sahip olduğunu bilir.Mobilya parçalarıyla doldurulacak birden fazla oda ile iç mimarlar çeşitli malzemeler ve stiller kullanır.

Otel ziyaretiniz sırasında mobilya stilini ve dekorunu hiç merak ettiniz, bahse gireriz.Farklı otel mobilya stillerinin farklı isimleri vardır, mobilya endüstrisine aşina olmayan kişiler bu profesyonel isimler hakkında çok az bilgiye sahip olabilir veya hiç bilgi sahibi olmayabilir.

birçok stil varotel mobilyaları dış mekanveyaotel dış mekan mobilyalarıilave olarak.Bu yazıda, bir oteldeki gevşek mobilyalar ile sabit mobilyaların nasıl ayırt edileceğini paylaşacağız.

Gevşek Mobilya Ve Sabit Mobilya Kavramı

Gevşek mobilya -Gevşek Mobilya, alan veya konumla sınırlı olmayan hareketli mobilyalardır.Sabit değildir ve hareket ettirilebilir ve başka bir yere yerleştirilebilir.Birçok isimle gider;bağımsız, hareketli ve gevşek mobilyalar.

Sabit Mobilya –Bu tür mobilyalar genellikle özel olarak tasarlanır ve yaşam alanının tavanına, duvarına veya zeminine sabitlenir.Sabit mobilyalar tek bir yerde kalıcı olarak sabitlenir ve küçük ve sınırlı yaşam alanları için mükemmeldir.Dikim mobilyası veya ankastre mobilya olarak da adlandırılır.

Bir Oteldeki Gevşek Ve Sabit Mobilya Arasındaki Fark

Bir otelin stil gereksinimleri bir evden veya yaşam alanından farklıdır.Konuk odaları, oturma odaları, yemek ve toplantı odaları her iki tür mobilya ile tasarlanmıştır.

Bir oteldeki gevşek ve sabit mobilyalar arasındaki bazı önemli farklar:

Tanım

Sabit mobilyalar adından da anlaşılacağı gibi belirli bir yere sabitlenir ve hareket ettirilemez.

Gevşek Mobilya, bir odanın stilini değiştirmek için kolayca değiştirilebilir.

işlevsellik

Dikim mobilyası çok işlevlidir, tek bir mobilya parçası birden fazla amaca hizmet edebilir.Örneğin, bir çalışma masası veya duvar yatağı, depolama için ek alana sahiptir.

Gevşek mobilyaların çoğu mobilya parçasının özel depo veya depolama alanlarına sahip olmaması nedeniyle sınırlı işlevselliğe sahiptir.

Kısıtlamalar

Sabit mobilyalar, başlangıçta inşa edildikleri bir otel ortamında tek bir yerde sınırlandırılır veya sabitlenir.Mobilyalara zarar vermeden taşımak imkansız olurdu.

Oysa gevşek mobilyalar, alanı daha çekici hale getirmek için mobilyaların konumunu değiştirmenize olanak tanır.

Yerleştirme

Sabit mobilyalar bir duvara, zemine veya tavana yerleştirilir, yapılır veya sabitlenir.

Gevşek mobilyalar serbestçe hareket edebilir ve otel iç tasarımcısı mobilya yerleşimi ile deneyler yapabilir.

dayanıklılık

Ankastre otel mobilyaları özel yapımdır ve monte edildikten sonra onarılması ve sökülmesi zordur, bu nedenle uzun yıllar dayanması için yüksek kaliteli malzeme kullanılır.

Gevşek mobilyalar seri olarak üretildiğinden, kusur ve hata olasılığı vardır.Kalite garantisi de yoktur.

Tasarım

Sabit mobilyaların otel yaşam alanını daha geniş, düzenli ve ferah gösterdiği doğrudur.Bununla birlikte, bir tasarımcı, tek bir yerde sabitlendiği için onu tasarlamak için çok az şey yapabilir.

Kendi kendini yetiştirmiş bir tasarımcı bile hareketli mobilyalarla deney yapabilir, alanı tamamladığı yere yerleştirebilir.

Maliyet

Sabit mobilyalar özel yapımdır ve malzemeler daha yüksek kalitede olma eğilimindedir, bu da yıkım için ek maliyetlerle daha pahalı hale getirir.

Gevşek mobilyalar ekonomiktir ve daha az işletme maliyetine sahiptir.

Örnekler

Sabit mobilyalar arasında kapılar, kapı kapakları, duvar dolapları, süpürgelikler, kitap rafları, mutfak takımları, zeminler, gardıroplar ve diğerleri bulunur.

Gevşek mobilyalar arasında sandalyeler, kanepeler, oturma odası masaları, credenza, yan masalar, komodinler ve diğer yaygın günlük mobilyalar bulunur.

Son olarak,Umarız bu yazı, bir oteldeki gevşek ve sabit mobilyalarla ilgili tüm şüphelerinizi gidermiştir.Kısacası, Ankastre mobilyalar sabit, gevşek mobilyalar hareketlidir.

Bizimle temasa geçin
İlgili kişi : Joanna Peng
Tel : 86-13928285584
Faks : 86-757-28339418
Kalan karakter(20/3000)